• Městský bazén Čelákovice

  • Městský stadion

  • Tělocvična

  • Minihřiště UEFA

  • Hřiště a sportoviště

Copyright © 2021 Home - Hostgator Reviews - Čelákovická sportovní, p. o.

Městský stadion

 

Městský stadion v Čelákovicích provozuje Čelákovická sportovní, příspěvková logo stadion 150x150organizace města Čelákovice

 

 

 

 

 

Město Čelákovice založilo k 1. červenci 2015 příspěvkovou organizaci Čelákovická sportovní, které dodatkem ke Smlouvě o výpůjčce svěřilo dne 12. srpna 2015 část areálu Městského stadionu (bez atletických sektorů a běžecké dráhy).


Od července 2015 Město Čelákovice a od srpna i sama Čelákovická sportovní, p.o. činí postupné kroky vedoucí k nápravě tristního stavu kdysi slavného Městského stadionu v Čelákovicích. Stadionu, kde Emil Zátopek zaběhl 29. října 1955 netradičních 15 mil v čase 1:14:01,0 a 25 000 metrů v čase světového rekordu 1:16:36,4.

Městský stadion v Čelákovicích, dříve Stadionu Míru byl zbudovaný v letech 1953 – 1955 v místech, kudy vedlo před regulací staré koryto Labe. V dalších letech pokračovala jeho dostavba podle vzoru stadionu v Helsinkách. Stadion s travnatým a škvárovým hřištěm a mezinárodní 400 m běžeckou dráhou byl slavnostně otevřen v roce 1957. Tehdejší tribuna, která se dochovala do současnosti má kapacitu 900 návštěvníků. Stupňovité hlediště k stání bylo schopno pojmout až 10 tisíc diváků, v minulosti nechybělo ani hokejové hřiště s betonovou plochou pro přírodní led, hřiště na házenou a tenisové antukové kurty.

V roce 1965 hrál Spartak Čelákovice fotbalový zápas se Slavií Praha (1:3) před návštěvou 15 tisíc diváků! Ve stejném roce v Čelákovicích porazila Slavia celek VSS Košice 2:0 a o rok později se na stadionu představily týmy Slavie Praha a Interu Bratislava (2:1).

 

U Kapličky 1288/8, 250 88 Čelákovice
vstup na stadion také z ulice Ve Vrbí

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Správce: Josef KUBAŠKA
Mobil: 608 772 188
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Sport je prospěšný pro zdraví člověka. To je tvrzení, které nelze vyvrátit. Nebojte se a zarezervujte si travnatou plochu nebo Minihřiště UEFA s umělou trávou na Městském stadionu v Čelákovicích jen pro vás, kontaktujte nás. Věříme, že vás sport nadchne a stanete se našimi spokojenými klienty.

Čelákovická sportovní, p.o.


Mapa - kudy k nám

 

Nabízíme

Zájmovým sdružením i ostatním institucím nabízíme kdykoli v průběhu roku možnost pořádaní sportovních soustředění či akcí, sportovní vyžití pro školy v přírodě, letní dětské tábory nebo pořádání firemních akcí.

Využijte všech našich sportovišť:
Městský bazén s tělocvičnou a víceúčelovým hřištěm, Sportovní halu Vikomt, minihřiště s umělým osvětlením nebo veřejně přístupnou atletickou dráhu TJ Spartak Čelákovice na Městském stadionu,...

Čelákovická sportovní, p. o.
Sady 17. listopadu 1753
250 88   Čelákovice

Čelákovická sportovní. p.o. na základě zřizovací listiny provozuje Městský bazén v Čelákovicích, včetně přilehlého víceúčelového hřiště,

Sportovní halu Vikomt a tribunu, minihřiště UEFA a hlavní travnatou plochu Městského stadionu v Čelákovicích.