• Městský bazén Čelákovice

  • Městský stadion

  • Tělocvična

  • Minihřiště UEFA

  • Hřiště a sportoviště

Copyright © 2024 Home - Hostgator Reviews - Čelákovická sportovní, p. o.

Městský stadion

 

Městský stadion v Čelákovicích provozuje Čelákovická sportovní, příspěvková logo stadion 150x150organizace města Čelákovice

 

 

 

 

 

Město Čelákovice založilo k 1. červenci 2015 příspěvkovou organizaci Čelákovická sportovní, které dodatkem ke Smlouvě o výpůjčce svěřilo dne 12. srpna 2015 část areálu Městského stadionu (bez atletických sektorů a běžecké dráhy).


Od července 2015 Město Čelákovice a od srpna i sama Čelákovická sportovní, p.o. činí postupné kroky vedoucí k nápravě tristního stavu kdysi slavného Městského stadionu v Čelákovicích. Stadionu, kde Emil Zátopek zaběhl 29. října 1955 netradičních 15 mil v čase 1:14:01,0 a 25 000 metrů v čase světového rekordu 1:16:36,4.

Městský stadion v Čelákovicích, dříve Stadionu Míru byl zbudovaný v letech 1953 – 1955 v místech, kudy vedlo před regulací staré koryto Labe. V dalších letech pokračovala jeho dostavba podle vzoru stadionu v Helsinkách. Stadion s travnatým a škvárovým hřištěm a mezinárodní 400 m běžeckou dráhou byl slavnostně otevřen v roce 1957. Tehdejší tribuna, která se dochovala do současnosti má kapacitu 900 návštěvníků. Stupňovité hlediště k stání bylo schopno pojmout až 10 tisíc diváků, v minulosti nechybělo ani hokejové hřiště s betonovou plochou pro přírodní led, hřiště na házenou a tenisové antukové kurty.

V roce 1965 hrál Spartak Čelákovice fotbalový zápas se Slavií Praha (1:3) před návštěvou 15 tisíc diváků! Ve stejném roce v Čelákovicích porazila Slavia celek VSS Košice 2:0 a o rok později se na stadionu představily týmy Slavie Praha a Interu Bratislava (2:1).

 

U Kapličky 1288/8, 250 88 Čelákovice
vstup na stadion také z ulice Ve Vrbí

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Správce: Josef KUBAŠKA
Mobil: 608 772 188
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Sport je prospěšný pro zdraví člověka. To je tvrzení, které nelze vyvrátit. Nebojte se a zarezervujte si travnatou plochu nebo Minihřiště UEFA s umělou trávou na Městském stadionu v Čelákovicích jen pro vás, kontaktujte nás. Věříme, že vás sport nadchne a stanete se našimi spokojenými klienty.

Čelákovická sportovní, p.o.


Mapa - kudy k nám

 

Nabízíme

Zájmovým sdružením i ostatním institucím nabízíme kdykoli v průběhu roku možnost pořádaní sportovních soustředění či akcí, sportovní vyžití pro školy v přírodě, letní dětské tábory nebo pořádání firemních akcí.

Využijte všech našich sportovišť:
Městský bazén včetně nového víceúčelového Sportoviště Komenského, Sportovní halu Vikomt, hlavní travnatou plochu, atletickou dráhu, tribunu, minihřiště UEFA s umělým osvětlením a skatepark v areálu Městského stadionu, fotbalové hřiště v Záluží a Dětská hřiště, veřejná sportoviště, workouty nebo pumtrackovou dráhu v Čelákovicích.

Čelákovická sportovní, p. o.
Sady 17. listopadu 1753
250 88   Čelákovice

Čelákovická sportovní. p.o. na základě zřizovací listiny provozuje Městský bazén v Čelákovicích, včetně přilehlého víceúčelového hřiště,

Sportovní halu Vikomt a tribunu, minihřiště UEFA a hlavní travnatou plochu Městského stadionu v Čelákovicích.