• Městský bazén Čelákovice

  • Městský stadion

  • Tělocvična

  • Minihřiště UEFA

  • Hřiště a sportoviště

Copyright © 2024 Home - Hostgator Reviews - Čelákovická sportovní, p. o.

Sportovní hala Vikomt

logo sport hala 150x150

Víceúčelovou Sportovní halu Vikomt v Čelákovicích provozuje Čelákovická sportovní, příspěvková organizace města Čelákovice

 

U Učiliště 1683, 250 88 Čelákovice
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Správce: Josef KUBAŠKA
Mobil: 608 772 188
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sport je prospěšný pro zdraví člověka. To je tvrzení, které nelze vyvrátit. Nebojte se a zarezervujte víceúčelovou Sportovní halu Vikomt v Čelákovicích jen pro vás, kontaktujte nás. Věříme, že vás sport nadchne a stanete se našimi spokojenými klienty, stejně jako řada dalších sportovních klubů, základních škol, skupinek i jednotlivců.

Čelákovická sportovní, p.o.


Informace o Sportovní hale Vikomt

Víceúčelová Sportovní hala Vikomt v Čelákovicích s povrchem Taraflex nabízí možnosti širokého sportovního vyžití.

Max. rozměr palubovky Hřiště na badminton Hřiště na volejbal Hřiště na tenis
36 x 18 m 13 x 6 m (celkem 4) 18 x 9 m 24 x 10 m

Fotogalerie

Univerzální prostory ve Sportovní hale Vikomt jsou díky povrchu Taraflex vhodné i pro další sporty: nohejbal, florbal, sálová kopaná, aerobic, házená, taneční sporty, kondiční cvičení...

Do sportovní haly se dostanete centrálním bezbariérovým vstupem přes zádveří do vestibulu, ze kterého je vstup do šaten s toaletami a sprchami, přímo do haly nebo na tribunu. V pravé polovině zázemí haly (pod tribunou) rekonstruované v létě 2015 jsou tři šatny s vlastním sociálním zařízením. Levá polovina zázemí haly (pod tribunou) rekonstruovaná v létě 2016 nabízí sportovním klubům dlouhodobě působícím ve Sportovní hale Vikomt skladové prostory.

Tribuna se čtyřmi řadami s bezproblémovým výhledem na hrací plochu má kapacitu přibližně 170 diváků (z toho 110 k sezení). Návštěvníci mohou využít prodejních automatů ve vstupním prostoru haly.

Parkování je možné v ulicích v bezprostředním okolí haly a na parkovišti se zámkovou dlažbou přímo za halou s kapacitou cca 12 osobních aut.


Stručně z historie

Víceúčelová sportovní hala Vikomt byla vyprojektována v letech 1987 - 1989 Státním ústavem dopravního projektování (SUDOP) jako "výuková hala a tělocvična SOU".

Fotogalerie - hala dříve


Odpovědným projektantem se stal Ing. Brýdl a investorem stavby byl TOS Čelákovice.

Základem při stavbě haly byla ocelová konstrukce doplněná ve spodní části porobetonovými a plynosilikátovými tvárnicemi tloušťky 300 mm v kombinaci s prosklenou copilitovou stěnou.

Stropní konstrukce o celkových rozměrech 42 x 19 m se skládá z dvojice trapézových plechů oddělených izolační vatou. Stropy zázemí jsou z desek Hurdis tloušťky 80 mm, škvárového násypu a izolace v podobě polystyrenu o celkové tloušťce 80 mm.

V původním projektu bylo kromě stávajících hřišť také to na basketbal (26 x 14 m), které se však nakonec nerealizovalo (v budoucnu by mohlo být dodatečně doděláno, aby hala nabízela také možnost příležitostně hrát basketbal).

Tribuna (galerie) nabízí možnost sezení ve čtyřech řadách rozdělených vstupním schodištěm pro cca 110 lidí a ke stání pojme tribuna další desítky diváků.

V historické projektové dokumentaci vyhledal Ing. Petr Bambas.


Mapa - kudy k nám


Fotogalerie - zateplení sportovní haly (léto 2017)

Nejzásadnější etapa rekonstrukce Sportovní haly Vikomt proběhla v období červen - září 2017. Město Čelákovice získalo dotaci od Státního fondu životního prostředí ve výši 2,46 milionu korun. Podařilo se kompletně vyměnit střechu i obvodové stěny, díky čemuž se výrazně snížila energetická náročnost budovy. Instalována byla nová vzduchotechnika s rekuperací a ohřevem vzduchu a došlo i na výměnu nevyhovujícího osvětlení. Celkové náklady rekonstrukce dosáhly výše 8,1 milionu korun.


Fotogalerie - 2. etapa rekonstrukce zázemí (léto 2016)

2. etapa rekonstrukce zahrnovala levou část zázemí pod tribunou, kde vznikly sklady pro sportovní kluby působící ve Sportovní hale Vikomt.


Fotogalerie - oprava osvětlení, zabezpečení oken (podzim 2015)

Krátce po převzetí Sportovní haly Vikomt do správy jsme museli zajistit výměnu nefunkčního osvětlení a zabezpečit okna proti vypadnutí skla a zranění.


Fotogalerie - 1. etapa rekonstrukce zázemí (léto 2015)

V průběhu 1. etapy rekonstrukce zázemí pod tribunou (pravá část) vznikly nové šatny, sprchy a WC.

 

Nabízíme

Zájmovým sdružením i ostatním institucím nabízíme kdykoli v průběhu roku možnost pořádaní sportovních soustředění či akcí, sportovní vyžití pro školy v přírodě, letní dětské tábory nebo pořádání firemních akcí.

Využijte všech našich sportovišť:
Městský bazén včetně nového víceúčelového Sportoviště Komenského, Sportovní halu Vikomt, hlavní travnatou plochu, atletickou dráhu, tribunu, minihřiště UEFA s umělým osvětlením a skatepark v areálu Městského stadionu, fotbalové hřiště v Záluží a Dětská hřiště, veřejná sportoviště, workouty nebo pumtrackovou dráhu v Čelákovicích.

Čelákovická sportovní, p. o.
Sady 17. listopadu 1753
250 88   Čelákovice

Čelákovická sportovní. p.o. na základě zřizovací listiny provozuje Městský bazén v Čelákovicích, včetně přilehlého víceúčelového hřiště,

Sportovní halu Vikomt a tribunu, minihřiště UEFA a hlavní travnatou plochu Městského stadionu v Čelákovicích.