• Městský bazén Čelákovice

  • Městský stadion

  • Tělocvična

  • Minihřiště UEFA

  • Hřiště a sportoviště

Copyright © 2024 Home - Hostgator Reviews - Čelákovická sportovní, p. o.

Městský bazén Čelákovice

Městský bazén v Čelákovicích provozuje Čelákovická sportovní, příspěvková organizace města logo bazen 150x150Čelákovice

 

Sady 17. listopadu 1753, 250 88 Čelákovice

Tel.: 326 991 766

Mobil: 731 591 418

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

 

Informační systém na sloupech veřejného osvětlení v Čelákovicích vás navede až k bezplatnému parkovišti na křižovatce ulic Sady 17. listopadu - Jilemnického - V Rybníčkách. Do Městského bazénu se dostanete centrálním bezbariérovým vstupem přes zádveří do recepce, ze které je vstup do šaten se sprchami nebo do tělocvičny se samostatným sociálním zařízením.

Pětidráhová plavecká pětadvacítka má šířku 10 metrů a proměnnou hloubku od 1,1 do 1,4 metru. Objem bazénu je 318 m3, vstup do bazénu je možný po čtyřech zapuštěných žebřících, které jsou umístěné v rozích na delších stranách bazénu. Bazén je vybaven pěti startovními bloky, plavecké dráhy jsou vyznačené podvodními plaveckými pásy a odděleny dělícími lany.

Návštěvníci mohou využít prodejních a nápojových automatů v recepci Městského bazénu. Nabízíme příjemné prostředí pro sport i relaxaci...

Plavání je prospěšné pro zdraví člověka. To je tvrzení, které nelze vyvrátit. Nebojte se a zarezervujte Městský bazén v Čelákovicích jen pro vás, kontaktujte nás. Věříme, že vás plavání nadchne a stanete se našimi spokojenými klienty, stejně jako řada dalších sportovních klubů, základních škol, skupinek i jednotlivců.

Čelákovická sportovní, p.o.


 Informace o plaveckém bazénu

Rozměr bazénu Plocha bazénu Objem vody Hloubka bazénu Teplota vody Teplota vzduchu Atrakce
 25 x 10 m 250 m2

318 m3

1,4 m - u bloků
1,2 m - střed bazénu
1,1 m - konec bazénu
28 °C 29 - 30 °C chrlič
dmychadlo
masážní trysky

Technologie: cirkulační okruh se skládá z akumulační jímky, čerpacích jednotek chráněných lapači vlasů, koagulační tlakové filtrace, výměnného systému a trubních rozvodů, hygienického zabezpečení a zařízení pro úpravu chemických vlastností vody. Bazén má vertikální výměnu vody, která se z hladiny odebírá přelivným žlábkem a samospádem odtéká do akumulační jímky. Odtud jí cirkulační čerpadla přivádějí na filtry, kde se zbavuje zachytitelných nečistot. Vyčištěná voda se hygienicky zabezpečí plynným chlorem a v případě potřeby se automaticky upraví její chemické vlastnosti (pH). Stálou kvalitu bazénové vody zabezpečuje automatická regulace dávkování chemikálií.
Filtrace vody: voda Městského bazénu Čelákovice průběžně prochází dvěma tlakovými pískovými rychlofiltry francouzské značky MMC (v červnu 2016 proběhla jejich výměna za původní 13 let staré filtry španělské značky Aplister) o průměru 1600 mm. V březnu 2023 proběhla v obou pískových filtrech výměna náplně.
K desinfekci vody používáme kapalný (plynný) chlor v kombinaci se středotlakou UV lampou, která zajišťuje nižší obsah vázaného chloru ve vodě.
Pro ohřev bazénové vody používáme kombinaci solárního ohřevu a topného média. Dva průtokové výměníky o výkonu 250 a 400 kW jsou zapojeny do série (první je solární).

Kvalita vody v Městském bazénu je pravidelně kontrolována Zdravotním ústavem jehož zřizovatelem je Ministerstvo zdravotnictví ČR. Kvalitu vody dlouhodobě udržujeme na vysoké úrovni.


Mapa - kudy k nám


Fotografie bazénu


Fotografie z výstavby bazénu

Pokud máte jakékoli další fotografie z doby výstavby Městského bazénu, zašlete nám je, prosím, na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkujeme!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Městský bazén v Čelákovicích byl projektován v letech 2001 - 2002 firmou SURPMO inženýrská a projektová společnost, a.s. jako modernizace Základní školy J. A. Komenského.
 
Odpovědným projektantem byl Ing. arch. Jiří Novák, stavební povolení bylo vydáno v březnu 2002.
 
Výstavbu bazénu prováděla pro město Čelákovice (zastoupené starostou Ing. Bohumilem Klicperou) v letech 2002 - 2003 společnost BOSTAS, s.r.o. Mladá Boleslav. Subdodavateli byly firmy Gaset s.r.o., Žamberk (výrobce dřevěných příhradových konstrukcí), Kovo Kasejovice Mont s.r.o. (vzduchotechnika), Renox P s.r.o., Kamenice nad Lipou (realizaci izolací a keramických obkladů veřejných bazénů), Bazenservis s.r.o., Týniště nad Orlicí (bazénová technologie) a MSP automatik s.r.o., Hradec Králové (měření a regulace).
 
Stavba byla dokončena na jaře 2003, město Čelákovice (zastoupené starostou Ing. Josefem Šaldou) bazén převzalo v květnu 2003, kolaudace proběhla v létě roku 2003 a plavecký bazén je v provozu od podzimu 2003.
 
V historické projektové dokumentaci vyhledal Ing. Petr Bambas.
 

Zážitek v bazénu

Uspořádejte pro své děti a jejich kamarády netradiční oslavu narozenin, svátku, vysvědčení, nebo si jen vylepšete den.

Pronajměte si pro sebe celý bazén.

Pod dozorem certifikovaného plavčíka bude dětem k dispozici celý Městský bazén včetně plaveckých pomůcek a to za 2.450,- Kč na hodinu.

Nabízíme

Zájmovým sdružením i ostatním institucím nabízíme kdykoli v průběhu roku možnost pořádaní sportovních soustředění či akcí, sportovní vyžití pro školy v přírodě, letní dětské tábory nebo pořádání firemních akcí.

Využijte všech našich sportovišť:
Městský bazén včetně nového víceúčelového Sportoviště Komenského, Sportovní halu Vikomt, hlavní travnatou plochu, atletickou dráhu, tribunu, minihřiště UEFA s umělým osvětlením a skatepark v areálu Městského stadionu, fotbalové hřiště v Záluží a Dětská hřiště, veřejná sportoviště, workouty nebo pumtrackovou dráhu v Čelákovicích.

Čelákovická sportovní, p. o.
Sady 17. listopadu 1753
250 88   Čelákovice

Čelákovická sportovní. p.o. na základě zřizovací listiny provozuje Městský bazén v Čelákovicích, včetně přilehlého víceúčelového hřiště,

Sportovní halu Vikomt a tribunu, minihřiště UEFA a hlavní travnatou plochu Městského stadionu v Čelákovicích.